AKP Faşizmi Kürdistan’da İstihbarat Ağı Kuruyor
Haberler / 22 Nisan 2017 Cumartesi Saat 20:18
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP faşist rejimi Kürdistan’da tüm kırma, ezme yok etme politikaları ile elindeki tüm teknik, maddi ve personel imkanlarına rağmen sonuç alamadığı ve darbe üstüne darbe aldığı Kürdistan’da bu kez de istihbarat ağları geliştirerek sonuç almaya çalışıyor

En son Amed’te bir zamanların en korkunç işkence hanelerinden olan polis okulunun HPG güçlerince yerle bir edilmesi sonrası paniğe kapılan ve ne yapacağını şaşıran AKP Kürdistan’ın her yerine kamera yerleştirerek bu ağır yenilgisini istihbarat ağları örerek engellemeye çalışıyor. Bu haberimizde AKP’nin Kürdistan’daki bu ağlarını ve faaliyetlerini deşifre ediyoruz.

Kayyumlu Belediyelerde İstihbarat Faaliyetleri

AKP faşist rejimi kayyum atayarak ele geçirdiği belediyelerde kayyumlar eliyle izleme ve takip komisyonları oluşturdu.  Giderleri belediye bütçesinden karşılanan teknik dinleme ve izleme cihazları Kürt kentlerinin stratejik noktalarına yerleştirildi. Belediyelerde oluşturulan bu komisyonlar emniyet müdürlüklüleri ile ortak faaliyet yürüterek emniyete istihbarat bilgisi sağlayacak. Yine belediye içinde kadrolaşmaya giden kayyumlar bu kadroları ajan eğitimlerinden geçirerek belediyelere yerleştirecek.

Valiliklerde İstihbarat Faaliyetleri

Kürdistan’da yürütülen bir diğer önemli istihbarat faaliyeti ise valiliklerin öncülüğünde organize ediliyor. Valilik, il emniyet ve belediyenin de yer aldığı beş kişilik il koordinasyonları verilerin toplandığı merkezler olarak çalışma yürütüyor. İşe alımlar, ihaleler, ruhsat işlemleri ve kentin ticari faaliyetleri istihbarat ağını besleyecek biçimde düzenlenmesi de bu koordinasyon tarafından düzenleniyor.

Okullarda İstihbarat Faaliyetleri

Yine Kürdistan’daki okullarda düşürme faaliyetleri özellikle de lise gençliği hedeflenerek yürütülüyor. Uyuşturucu, fuhuş, hırsızlık gibi toplumun ahlakını yozlaştıran faaliyetleri Kürdistan’da yaygınlaştıran AKP faşist rejimi polis çeteleri aracılığıyla gençleri bu batağa çekiyor ve sonrasında ajanlık faaliyetlerinde bu genç kitlelerden faydalanıyor. Özellikle polis eşlerinin öğretmen olarak atandığı okullarda kız çocukları bu öğretmen eşleri tarafından düşürülüyor ve ajanlık faaliyetlerinde bu kız çocukları en iğrenç şekilde kullanılıyor.

Dernek ve Partilerde İstihbarat Faaliyetleri

Kürdistan’da AKP faşist rejiminin birebir organize ettiği Hüda-Par, Kalemder, KADEM ve benzeri bir çok irili ufaklı parti, dernek kurumlaşmaları istihbarat ve ajan ağı olarak çalışma yürütüyor. Bunlara Kürdistan’da faaliyette bulunan bir çok dergi, gazete gibi basın yayın kuruluşları da dahil edilmektedir. Özellikle meslek edinme kursları adı altında pek çok kadın AKP’nin bu sinsi ajanlaştırma tuzağına çekilmektedir.

Sosyal Topluluklarda İstihbarat Faaliyetleri

Kürdistan’da ajanlaştırma ağının bir ayağını da bazı aşiret ve tarikatlar oluşturmaktadır. Kürdistan’ın yağma ve talanına çanak tutan bu aşiretler ve tarikatların kimisi koruculuk kisvesi altında kimisi de bölgenin ileri geleni olarak AKP faşist rejiminden aldıkları güçle kendilerini lanse etmekte ve ajanlık faaliyetlerini sürdürmektedirler. TC’nin istihbarat birimlerine bilgi sağlayan bu tarikat ve aşiretler bölgede adeta TC’nin istihbarat üssü pozisyonunu üstlenmişlerdir.

Teknik istihbarat Faaliyetleri

Okullara, kurumlara, sokak ve caddelere kamera takmak ve halkın toplu bulunduğu bütün alanlara dinleme cihazları ile ücretsiz internet ağları kurmak da AKP faşist rejiminin Kürdistan’da yürüttüğü istihbarat faaliyetlerinin bir diğer teknik boyutunu oluşturuyor. Özellikle de halk otobüslerinde kullanılmaya başlanan veri toplama sistemleri halkın günlük konuşmalarına dahi hakim olmayı esas alıyor. Girilen internet sitelerinde kullanıcıların ayak izlerini takip eden çerez uygulamalar yardımıyla adeta bir oto sansür uygulamasının hayata geçmesi hedefleniyor.

Mehmet Deniz

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

Parveke

TAGS(ETIKETLER): AKP  Fasizmi  Kurdistan  da  Istihbarat  Agi  Kuruyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.