AKP’liler Avrupa’nın başkentinde silahlı mı dolaşıyor?
Haberler / 31 Mart 2017 Cuma Saat 03:41
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belçika’nın başkenti Brüksel’de oy kullanmaya giden Kürtlere yapılan saldırıyı değerlendiren NAV-BEL Eş Başkanı Arife Soysüren, bazı gruplar günlerdir silahlı ve bıçaklı dolaştığını belirtti

Belçika’nın başkenti Brüksel’de oy kullanmaya giden Kürtlere yapılan saldırıyı değerlendiren NAV-BEL Eş Başkanı Arife Soysüren, bazı gruplar günlerdir silahlı ve bıçaklı dolaştığını belirterek, “Polis ve konsolosluk yetkilerine söylememize rağmen hiçbir önlem alınmadı” diyerek tepki gösterdi.

Brüksel Türkiye Konsolosluğu’na oy kullanmaya giden Kürtlere bıçakla saldıran AKP’liler, Sultan Uğraş, Mahmut Yaşar ve soyadı öğrenilmeyen Hasan isimli Kürdü bıçakla yaraladı. Yaralılar, hastanede tedavi edilirken, olayı protesto etmek için konsolosluk önünde basın açıklaması yapan Kürtlere ikinci saldırı düzenlendi.

‘Polis ve Konsolosluk Yetkilileri Önlem Almadı’

Arife Soysüren, seçimlerin başladığı günden beri AKP’lilerin provokasyon peşinde olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bugün Avrupa’da seçimlerin 4’ncü günü. Bu zaman süre boyunca AKP’liler bizleri taciz edip, provokasyonlar yapıyorlar. Sözlü sataşmalar, hoş olmayan hareketler, afişlerimizi yırtmalar vs. Bütün bunlara rağmen bizler sakin ve sağduyulu yaklaşmaya çalıştık. Gençlerimizi sakinleştirmeye çalıştık. Çabalarımız bu yönlü oldu. Baktılar biz provokasyonlara gelmiyoruz. Onun için bıçaklı saldırıda bulundular. 3 arkadaşımız yaralandı. Biz daha önce polis ve konsoloslukları uyardık, böyle şey olacağına dair. Çünkü günlerdir bıçaklı ve silahlı adamlar dolaşıyor. Buna rağmen hiçbir şekilde önlem alınmadı. Bu çeteler silahlı olarak konsolosluğun önünde bekliyorlar. Bıçaklanan arkadaşlarımız da buraya oy kullanmaya gelenlere yardımcı oluyordu. Onun için bilinçli hedef aldılar.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

Parveke

TAGS(ETIKETLER): AKP  liler  Avrupa  nin  baskentinde  silahli  mi  dolasiyor  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.