TÜRKİYE’DEKİ GÜNDEM SAPMASI: SAPIKLIK VE IRAK BAAS’ININ SONU!
Okuyucudan / 11 Nisan 2016 Pazartesi Saat 18:05
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP devleti, Orta doğuda ılımlı siyasetle tanındıktan sonra faşist zihniyete dönüşmüş durumda. Hangi faşist zihniyet tarihte varlığını korudu? Kürt halkını yok etme hayalleri ise eskinin eskilerinde kaldı. Sen PKK kaç yıldır savaşıyorsun? Celladın öldürmeye doyamadığı zihniyete sahip AKP’ye karşı ise ölümlerden direniş-diriliş yaratan PKK gerçekliği ortada

Türkiye’de ciddi anlamda gündem oyunları oynanıyor.  Bakurê Kürdistan’da yürütülen savaşın gündeminin Türkiye toplumlarına yansımaması için yıllardır üstü örgütlen tecavüz vakaları ensest ilişkiler patlak verdi. Her gün mutlaka bir tecavüz vakasıyla Türk halkının ahlakı rencide ediliyor. Kutsal değerlerimize lanet okur olduk. Bunu yapan ana, bunu yapan baba, bunu yapan öğretmenler olunca akıllar zorlanıyor. Vicdanlarımız kuruyor-donuyor! Düşünmek için özgür akıl lazım akla en büyük darbe en yakınlar tarafında vurulunca, düşünce kilitleniyor… Türkiye halkı düş dünyasında bile, artış gösteren tecavüz ve ensest vakalarıyla kendinden korkar hale geldi. Hele de tecavüz haberlerinin geldiği mekanlar ailelerin çocuklarını ‘emanet’ etiği okullardan yoğunluklu olarak gelinci, çocuklarımızı kime teslim edeceğiz o zaman korkusuna düşüldü.

Ensar Vakfı’nda özellikle bu geliştirildi. Bu vakıf ‘oğlancı’ zihniyetin vakfı, bunu normal görenler gündemi canlı tutmak ve topluma kanıksatmak için yapıyorlar. Türkiye halkının zihni bu olaylarla körleştiriliyor. Türk halkının ahlakı değerleri yozlaştırılıyor.  Orta doğu toplumları değer yargılarıyla yaşayan bir toplumdur. Türk halkının değerleri tecavüzcü zihniyetlerin gündemleriyle yozlaştırılıyor!

‘Babana bile güvenme!’

Türkiye halkının gündemi tecavüz-ensest-taciz vakaları ile dolduruldu. Yaşanan vakalarda görülen artışı normal karşılamamak gerekiyor, toplumu yönettiğini iddia eden güçlerin kirli siyasetlerinin yansıması maalesef böyle zuhur ediyor.  Önemli olan ise yaşanan bu olayların üstünün örtülmemesi, bastırılmaması olmalıdır. Bu kadarı da olmaz dedirten gündemler gelişti. Çocuklar, ana babalarından korkar duruma düşürüldü, bir deyim olarak pazarlanmaya çalışılan, ‘bu devirde babana bile güvenme’ deyimi tüm ebeveynleri kapsar hale geldi.  

Gündem başka!

Türkiye halkı bu savaşta her gün kan kayıp ediyor. Cenaze törenlerinden çıkılmaz oldu. İki kadim halk birbirine düşürülüyor. Gündem başka! Savaşın bilançosu verildi diye TSK’yı eleştiren Cumhurun başkanı Erdoğan ve tayfası Ensar Vakfına sahip çıkıyor. Bu gündemleri özellikle geliştiren yaygınlaştıran Ensar Vakfı AKP aklı olmaktadır... Bu savaşın ne ahlakı kaldı ne vicdanı, yoksul kesim her gün kendi çocuğunu kurban veriyor.  AKP’nin yozlaşan siyaseti sınır tanımıyor, kirli siyasette uzmanlaşıyor! 

AKP devleti Bakurê Kürdistan’da nerdeyse tüm varlığını kaybediyor, faşist devlet zihniyeti kendi hendeklerinde boğuluyor, milliyetçilik tüm bunları alt üst etmek için hortlatılmaya çalışıyor, taş üstüne taş, baş üstüne baş koymayın sloganları gündemde…

Şimdi de vatandaşlıktan atılma gündemi geliştiriliyor. Zaten vatandaş olmadığımız için bu savaş yürütülüyor. Kimliğimiz tanınmış mı? Kürt halkı olarak tanınmıyoruz ki! Hangi vatandaşlıktan atacaksınız. Fakir halkın mülküne göz dikenler yeni yasalarla yeni mülkler edinecek. Kürt halkının, kimliği, dili, varlığı kabul görmüş olsaydı bu savaş yürütülmezdi. Hangi vatandaşlıktan atılacak Kürt halkı peki?...

Türk devleti, şöyle bir sağına soluna bakmalı, gündem nedir diye. Başurê Kürdistan’da bağımsızlık tartışması, Rojava’da gelişen özgürlük mücadelesinin boyutları… Diğer tarafta Ermeni Lobisi örgütlenmeleri, Ermenistan ve Azerbaycan savaşı yanı başında yürütülüyor. Bunların yansımaları ‘bana nasıl olur’ diye sorgulamalı fakat bunu sorgulayabilecek aklı selim bir ekibe sahip olmayan AKP devleti, Orta doğuda ılımlı siyasetle tanındıktan sonra faşist zihniyete dönüşmüş durumda. Hangi faşist zihniyet tarihte varlığını korudu? Kürt halkını yok etme hayalleri ise eskinin eskilerinde kaldı. Sen PKK kaç yıldır savaşıyorsun? Celladın öldürmeye doyamadığı zihniyete sahip AKP’ye karşı ise ölümlerden direniş-diriliş yaratan PKK gerçekliği ortada.

Üstelik de Irak’ta Saddam Rejimi’nin yıkılışının gündönümlerinde olduğumuz şu günlerde AKP’nin ve tayfasının yukarıdakilerle birlikte unutmaması gereken bir gerçek olduğunu hatırlatmak gerek.


Zin Maraş  

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin

Parveke

TAGS(ETIKETLER): TURKIYE  DEKI  GUNDEM  SAPMASI  SAPIKLIK  VE  IRAK  BAAS  ININ  SONU    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.