GEVER’DEN ÇIKAMAYACAKSIN!!
Okuyucudan / 12 Mart 2016 Cumartesi Saat 15:50
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan kentlerinde vahşi ve ahlaksız ordusuyla gerçekleştirdiği katliamlar henüz çete lideri Tayyip Erdoğan’ı doyurmuş değil. Devlet terörünün bütün saldırılarına rağmen sırtını yüce ve korkusuz Zagroslara’a dayayan Gever, kahramanca savaşıp özgürlüğe koşmaya devam ediyor. AKP hükümeti ve Türk devleti Gever’e de saldırarak artık yolun sonuna geldiğini ve son demlerini yaşadığını bütün açıklığıyla ortaya koyuyor

Kürdistan kentlerinde vahşi ve ahlaksız ordusuyla gerçekleştirdiği katliamlar henüz çete lideri Tayyip Erdoğan’ı doyurmuş değil. Devlet terörünün bütün saldırılarına rağmen sırtını yüce ve korkusuz Zagroslara’a dayayan Gever, kahramanca savaşıp özgürlüğe koşmaya devam ediyor. AKP hükümeti ve Türk devleti Gever’e de saldırarak artık yolun sonuna geldiğini ve son demlerini yaşadığını bütün açıklığıyla ortaya koyuyor. Devlet terör lideri ‘’Türk Cumhur-reisi’’ R. Tayyip Erdoğan iktidarını biraz daha uzatmak için Kürt halkını korkutup, ezmeyi esas alarak, bütün saldırganlığıyla katil sürüsüne ‘ tekbir ’ getirterek Kürdistan halkının üzerine sürüp DAİŞ’vari bir yaklaşım sergiliyor.

Katil Sürüsü Gever'e Girmeye Çalışıyor

AKP, yüz yıllık Kürt soykırımını sonuca götürmek için Kürt direniş kentleri Cizre ve Sur ile başladığı toplu imha planlarını şimdide Gever’de devam ettiriyor. Son günlerde birçok sivilin katledildiği Gever’de bütün okullar ve devlet binaları boşaltılıp yerine Jandarma ve Polis özel harekât timleri yerleştirilip sivil halkı hedef alarak ağır silahlar ile imha etme girişiminde bulunuyorlar. Aylardır Gever’de ki karakol ve kalekollardan birçok mahalleye top ve obüs atışları gerçekleştiriliyor. Son zamanlarda çok yoğun askeri sevkiyat yapılan ilçede devlet terörü büyük saldırılara hazırlanıyor.

1 Günde 80 Tank ve Lav Sevkiyatı

Sadece bir gün içinde ilçedeki Tümen Komutanlığına 80 tank ve zırhlı araçla ağır silahlar (lav silahı)sevkiyatı yapıldı. Halka karşı planlanan katliamı başlatmadan önce bütün öğretmen, devlet çalışanı ve korucu aileleri bölgeden çıkartılıyor. Böylece AKP katil sürüleri öfke ve intikam ruhuyla halka karşı planlanan ahlaksız ve insanlık dışı saldırılarını başlatacak. Kahramanca direnen halkın direncini böyle kırmaya çalışıyor. Fakat Kürt halkının sergilediği direnişe bakılırsa; değil halkın gözünü korkutmayı, Gever sokaklarında ki kedilerin köpeklerin cesaretini bile kırmış değil. Bu halk yüz yıllardır verdiği özgürlük mücadelesinde böylesi ahlaksız ve vahşi bir sürüye yenilecek gibi gözükmüyor.

Sırtını Zagros’a dayayan Gever: “Siwar hatin peya çun”

Gever’in sırtını dayadığı Zagroslar insanlığa beşiklik etmiş, insanlığın gelişimine katkısı olan ilk neolitik devrim yatakları olurken,  insanlığın direniş kalesi gibi dağların çocuklarını da hep kucağında taşımıştır. İnsanlığın ilk devrimlerinin beşiği olan Gever yüksek dağların gölgesinde, TC kuşatması başta olmak üzere tarihe büyük direnişler yazarak özgür ve mahur-vakur geleceğine bakıyor. 2008 yılında nasıl ki Zap’a girmeye çalıştı ve çıkamadıysa Gever’den de çıkamayacak olan TC Zagroslarda, “Baharı erken” karşılamak istiyor. TC Cumhur-reisine şu sözleri hatırlatmak gerek çünkü unutmuşa benziyor: “siwar hatin peya çun”. Bu sözler hala tüm Kürt halkının dilindedir. Yüce Zagros ve korkusuz çocukları Gever’i çete-başı ve sürüsüne cehenneme, direnen halklar içinde cennete dönüştürecek.

Açtırdığı Ölüm Çukurları Mezarı Olacak

Kürtlerin dili, kültürü, tarihi, coğrafyası, dirisi-ölüsü, her şeyi bu ahlaksız ve alçakça saldırıların hedefi oluyor. Cizre, Sur, Nusaybin ve diğer bütün il ve ilçelerde katlettiği siviller için açtırdığı ölüm çukurları çok yakında kendisine mezar olacak gibi görünüyor. Erdoğan diktatörlüğünün saldırı ve katliamlarına karşı bütün halk ayaklanmış direniş saflarına geçiyor. Gever halkının gösterdiği direnç ile açılan ölüm çukurlarına AKP iktidarı ve çanak yalayıcılarının gömüleceği günler yakındır.

 

Cemre Düşmeye Devam Ettikçe… Bahar Kapıda!

Gever’de katledilen Ali, Veysel, Reşit Bemal, Rojhat ve İlham’lar intikam yemini etmiş direnişlerin ön saflarında birden on’a, on’dan, yüzlere sayıları artarak yer alıyorlar. Bahar kapıda! Ve cemre düşmeye devam ettikçe gözüne uyku girmeyen AKP çeteleri, geleceklerinin nasıl olacağını tahmin ettikleri için vahşice saldırganlıklarına devam ederek son darbelerini “indirmeye” çabalıyorlar. Gever halkıda Cizre ve Sur’da olduğu gibi asla diz çökmeyecek, böylece iktidar ve odakları yenilgiye uğrayacak ve saldırıları boşa çıkacaktır.

“Bilgin olsun katil, hesap vereceğin gün bu gündür, Zagros’ta senin için açılan ölüm çukuru seni büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. Sen ecel korkusuyla son darbeleri gerçekleştirirken biz bu savaşa daha yeni başlıyoruz ve seni bekliyoruz” diyor Gever sokakları. Elbette duyana!

                                                         

Zenan Baran

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

Parveke

TAGS(ETIKETLER): GEVER  DEN  CIKAMAYACAKSIN    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.