KCK SEÇİMLER İÇİN SEFERBER OLMAYA ÇAĞIRDI
Duyurular / 06 Şubat 2014 Perşembe Saat 14:01
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Türkiye'nin "çok önemli" ve "kritik" bir süreçten geçtiğini belirterek, "kaos niteliğindeki" bu süreci şansa dönüştürmenin mümkün olduğunu kaydetti. KCK, "İçinde olduğumuz seçim süreci bu anlamda önemlidir" dedi ve seferber olmaya çağırdı.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Türkiye'nin "çok önemli" ve "kritik" bir süreçten geçtiğini belirterek, "kaos niteliğindeki" bu süreci şansa dönüştürmenin mümkün olduğunu kaydetti. KCK, "İçinde olduğumuz seçim süreci bu anlamda önemlidir" dedi ve seferber olmaya çağırdı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerine yönelik yazılı bir açıklama yapan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı,  "Bölgemizdeki gelişmelerle birlikte Türkiye çok önemli ve kritik bir süreçten geçmektedir. Var olan durumu kaos niteliğinde değerlendirmek yanlış olmayacaktır. Tehlike ve fırsatlar iç içedir" tespitinde bulundu.

SEÇİMLER KÜRDİSTAN İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Seçimlerin Kürt halkı ve Kürdistan için daha da büyük bir önemi olduğunu ifade eden KCK, mevcut durumu şansa dönüştürmenin mümkün olduğunu kaydetti.

KCK şöyle dedi: "Türkiye ve Kürdistan’daki devrimci-demokratik-sol ve sosyalist güçlerin mücadele ve irade birliğiyle var olan durumu halklarımızın gerçek özgürlüğü ve Türkiye’nin tam demokratikleşmesi için şansa dönüştürmek mümkündür. İçinde olduğumuz seçim süreci bu anlamda önemlidir. Seçimler halkımız ve Kürdistan için daha da büyük bir önem taşımaktadır. Kürdistan’da halkımızın iradesinin güçlü çıktığı bir seçim sonucunda bunun demokratik özerklik sisteminin inşası ve öz yönetim anlamına geleceği açıktır. Bu nedenle yurtsever ve devrimci bütün kadro, kurum, örgüt, şahsiyet, aşiret, inanç ve etnik toplulukların belirlenen adaylar etrafında kenetlenerek tüm gücüyle seferber olmaları bir zorunluluktur."

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMA BAŞARININ TEMEL ÖLÇÜTÜDÜR


"Artık adaylar belirlenmiş, seçim çalışmaları resmen ve fiilen başlamıştır" diyen KCK, şöyle devam etti: "Dolayısıyla tartışma süreci geride kalmıştır. Kişisel hiçbir beklenti ve sorun halkımızın genel çıkarlarının üstünde tutulmamalıdır. Yurtseverliğin temel ölçüsü her kesin belirlenen adayların kazanması için fedaice ve fedakarca çalışmasıdır.

Çünkü Kürdistan halkının seçimlerde başarıyla çıkması Kürt sorununun demokratik-siyasal çözümü, Türkiye’nin demokratikleşmesi ve Önder Apo’nun özgürlüğüne hizmet edecektir. Bu nedenle tüm halkımızın seçimlere bu bilinçle yüklenerek bugüne kadar ulaşamadığı herkese ulaşarak, birebir görüşmeler gerçekleştirerek, gece-gündüz demeden çalışması başarının temel bir ölçüsü olacaktır."  

BAYDEMİR'E BAŞSAĞLIĞI

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı'nın açıklamasında ayrıca Amed Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e başsağlığı dileği yer aldı. KCK, "Amed Büyükşehir Belediye Başkanı ve Urfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Osman Baydemir’in abisi Aziz Baydemir’in yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Osman Baydemir’in ve ailesinin acısını paylaşıyor, baş sağlığı dileklerimizi iletiyor, tüm sevenlerine sabır ve metanet diliyoruz" dedi. – ANF

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info


Parveke

TAGS(ETIKETLER): KCK  Secim  Turkiye  Kurdistan  Baydemir  Amed  Urfa    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.