Botan Halk İnisiyatifi’nden Rojava Devrimine Katılım Çağrısı
Duyurular / 08 Ağustos 2013 Perşembe Saat 13:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rojava’da kendini Müslüman olarak gösteren El Kaide’ya bağlı örgütlerin Kürt halkına karşı topyekun bir savaş başlattığının altının çizildiği açıklamada ülkede bir Arap-Kürt savaşı çıkarılmak istendiği ifade edildi. Bu amaçla sırf Kürt olduğu için yüzlerce sivilin katledildiğinin belirtildiği açıklamada “Bunlar savaş kurallarının hiçe sayan münafık bir örgütlenmedir.

Botan Halk İnisiyatifi yazılı bir açıklama yayınlayarak Botan halkını Rojava devrimine fiili katılım çağrısında bulundu.


Rojava’da kendini Müslüman olarak gösteren El Kaide’ya bağlı örgütlerin Kürt halkına karşı topyekun bir savaş başlattığının altının çizildiği açıklamada ülkede bir Arap-Kürt savaşı çıkarılmak istendiği ifade edildi. Bu amaçla sırf Kürt olduğu için yüzlerce sivilin katledildiğinin belirtildiği açıklamada “Bunlar savaş kurallarının hiçe sayan münafık bir örgütlenmedir. Camilerden Kürtlerin katli ve namusu helaldir diye fetvalar yayınlayan sözde dindarlar her türlü alçaklığı reva görmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada Türk devletinin de bu çetelere destek verdiği hatırlatılarak, bunların Kürdistan’dan süpürüleceği ve Kürdistan’ın özgür olacağı belirtildi.

İnisiyatif tüm Kürt halkını Rovaja’daki katliamlara karşı topyekün direniş ve serhildana katılmaya çağırırken özelde Botan halkına ve gençliğine Rojava devrimine fiili olarak katılım çağrısında bulunuldu.

Açıklamada ayrıca Rojava’da katliamlar sürerken bayram kutlanamayacağı da belirterek “Bir yanımız kanarken, Rojava’da büyük bedeller ödenirken, varlık yokluk mücadelesi verilirken bayramı kutlamak ahlaki olmayacaktır” denildi.


Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info
 

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.