Hüseyin Gülerce’ye Açık Mektup
Serbest Yazılar / 02 Kasım 2011 Çarşamba Saat 09:43
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ben de bu ülkenin bir evladı olarak cemaatiniz ve lideri Fetullah Gülen hakkında kafama takılan bazı soruların cevaplanmasını talep ediyorum.

Sayın Hüseyin Gülerce;

Siz Fetullah Gülen cemaatinin önde gelen bir şahsiyeti ve sözcülerinden biri olarak biliniyorsunuz. Ben de bu ülkenin bir evladı olarak cemaatiniz ve lideri Fetullah Gülen hakkında kafama takılan bazı soruların cevaplanmasını talep ediyorum. Bunları siz ya da cemaatiniz cevaplarsa sevineceğimi belirtmek isterim. Sorularım şunlar:

1.    Fetullah Gülen neden ısrarla ABD’de kalmaktadır. Eğer ülkesinden ayrılmak zorunda kaldıysa neden bir Müslüman ülkesine değil de Amerika’ya gitti?

2.    ABD ve NATO güçleri, başta Afganistan ve Irak olmak üzere birçok Müslüman ülkesinde ve elbette diğer ülkelerde, tüm dünyanın gözleri önünde binlerce sivili öldürüp Müslümanlara ve Kur’an-ı Kerim’e hakaret ederken, Fetullah Hoca neden bir sefer dahi olsa bu uygulamaları kınamadı? Buna rağmen Amerika’da oturup da vaaz vermek caiz midir?

3.    Türkiye’de koşulların artık uygun hale geldiğini cemaatin kendisi de farkında olmasına rağmen Fetullah Hoca neden hala ülkesine dönememektedir?

4.    Fetullah Gülen’in Pennsylvania eyaletinde dış güvenliğini ABD Federal İstihbarat Bürosu (FBI) ajanlarının sağladığı bir çiftlikte kaldığı doğru mudur?

5.    Dünyanın birçok ülkesinde bulunan cemaat okullarında “öğretmen”, “eğitmen” ve “görevli” adı altında CIA ajanlarına kontenjan sağlandığı ve Rusya’nın bu yüzden sizin okulları kapattığı belirtiliyor, bu konuda ne diyeceksiniz?

6.    Fetullah Hoca “Mavi Marmara olayı”nda İsrail’i kınamadığı gibi onu haklı çıkaran ifadeler kullandı biliyorsunuz. Bunu cemaate nasıl izah ediyorsunuz? Gülen’in, ABD’de Yahudi ve Siyonist çevre ve örgütlerle yoğun ilişkide olmasından kaynaklı böyle bir tutum aldığı belirtiliyor, bu konuda kamuoyunu aydınlatırsanız iyi olur.

7.    Cemaat içerisindeki oturum ve sohbetlerde Fetullah Hoca’nın “Amerika’yı fethe çıktığı ve orayı İslamlaştırdıktan sonra geri döneceği” yönünde propagandalar yapılmaktadır. Gülen’in Amerika’ya gitmesinden bu yana 12 yıldan fazla bir zaman geçti. Bu süre zarfında bırakalım Amerika’nın İslamlaşması, Müslümanlar git gide Amerikalılaşıyor ve başta tecavüz ile katliam olmak üzere, ABD’nin Müslüman ülkelere etmediği hakaret kalmadı. Bu anlamda Hoca’nın fethini daha çok bekleyecek miyiz?

8.    Tayip Erdoğan daha önce defalarca ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eşbaşkanı olduğunu ilan etmişti. Fetullah Hoca’nın BOP ile ilgili rolü nedir, ABD’de bu yönlü ne türlü çalışmalar yürütmektedir?

9.    Cemaat daha önce “Laikliğin her türüne” tavır alırken, Tayip Erdoğan’ın şimdilerde “Devlet laikliği”ni ihraç seferleri için ne diyorsunuz, bunun BOP ile ilişkisi nedir?

10.    Fetullah Hoca PKK’yi sevmeyebilir. Fakat PKK’nin arkasında büyük bir halk kitlesinin olduğunu da fark edecek ve bilecek durumdadır. Bu anlamda büyük bölümü Müslüman bir halka yani Kürt halkına karşı “kök kurutma” söylemlerinin İslam’da yeri var mıdır?

11.    PKK ile TC arasında 30 yıllık bir savaş gerçeği var. Bu savaşta daha önce defalarca ve son olarak da Çukurca Kazan vadisinde kimyasal silah kullanıldı. Bu son kimyasal silah saldırısının, Fetullah Gülen’in “kök kurutma” vaazlarıyla ilişkisi nedir?

Doğrusu soracağım daha epeyce soru var. Fakat mektubu ve sorularımı uzatmak istemiyorum. Sadece yukarıdaki soruların cevabını alabilirsem sevinirim. Kaldı ki bunlar sadece benim merak ettiğim sorular da değildir. Kamuoyunda da bu yönlü yoğun bir sorgulama mevcuttur. Bu yüzden cevabınızı da kamuoyuna dönük yaparsanız yerinde olur kanısındayım.
Selamlarımla

Akif Roj

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   


Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.