Kürdistan Halk İnisiyatifi: Sessiz Kalmayacağız
Duyurular / 18 Ağustos 2011 Perşembe Saat 14:41
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan Halk İnisiyatifi, yaptığı açıklamada hükümetin Öcalan'a yönelik tutumunu ve gerilla alanlarına yönelik hava saldırılarını kınayarak,

Kürdistan Halk İnisiyatifi, PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşmelerin üç haftadır engellenmesi ile iki gündür gerillanın denetimindeki alanlara yapılan hava saldırılarına sert tepki göstererek, sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Kürdistan Halk İnisiyatifi, yaptığı açıklamada hükümetin Öcalan'a yönelik tutumunu ve gerilla alanlarına yönelik hava saldırılarını kınayarak, bunun “kabul edilemez” olduğunu vurguladı.

İnisiyatif yaptığı açıklamada şunlara şer verdi: "Önder Apo'ya ve gerillaya dönük başlatılan bu saldırılara karşı her alanda yaygın protestolar ve büyük bir direnişlerle karşı çıkılacaktır. Bu saldırıları Kürt halkının özgürlüğüne karşı geliştirilen saldırılar olarak görüyoruz. Direniş de buna denk bir yaygınlık ve süreklilik temelinde olacak, hayatın her alanında bu alçakça saldırılara karşı çıkılacaktır. "

İnisiyatif, Kürt halkını bu “sinsi”, “kapsamlı” ve “alçakça” saldırılara karşı duyarlı olamaya, her türlü protesto, direniş ve karşı koyuş içinde olmaya çağırdı.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   


Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.